Prof. Dr. Erol YALNIZ

Kırıkkale doğumluyum. Ankara Gazi İlköğretim ve Cumhuriyet Lisesini bitirerek 1974 yılında İstanbul Tıp Fakültesine girdim. 1980 yılında doktor oldum. Yaklaşık 19 aylık bir sağlık ocağı hekimliği ve uzun dönem askerlik hizmetimin ardından 1983 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında uzmanlık eğitimime başladım. Asistanlık eğitimimin son yılında İngiltere ye giderek Birmingham Accident Hospital de travmatoloji konusunda gözlemlerde bulundum. 1988 Yılında ‘Dev Hücreli Kemik Tümörü’ konulu tezimi vererek uzman oldum. Ardından Ünye Devlet Hastanesinde zorunlu hizmetimi tamamladım. Bu sürede aynı zamanda Ünye Devlet Hastanesinin Başhekimliğini yaptım. Zorunlu hizmetimi tamamladıktan sonra Balta Limanı Kemik Hastalıkları Hastanesine tayin olarak 1992 yılına kadar bu hastanede ortopedi uzmanı olarak çalıştım. Bu süre zarfında ABD ve Avrupa nın çeşitli merkezlerinde protez cerrahisi ile ilgili bilgi ve görgümü artıracak çalışmalarda bulundum. 1992 yılında Trakya Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalında Yardımcı Doçent olarak akademik hayatıma başladım. Omurga cerrahisi ve kemik iskelet sistemi tümörleri ile daha ciddi ilgilenmeye başladım ve Anabilim Dalının Omurga Cerrahisi bölümünü kurdum. Bu dönemde ABD de Minnesota Spine Center’ a giderek omurga cerrahisi konusunda dünyanın en ünlü cerrahları ile çalışma fırsatını oldu. 1995 yılında Doçent, 2000 yılında Profesor oldum. Omurga cerrahisi ve Ortopedik Onkoloji alanında çok geniş ameliyat serileri oluşturdum. Elde ettiğim deneyimlerimi gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında kongre ve kurslarda meslektaşlarımla paylaştım.

Kurulduğundan beri içinde çalışmaktan gurur duyduğum Türk Omurga Derneğinde bir dönem 2. Başkan bir dönemde Başkan olarak görev yaptım. Bunun yanı sıra Spine Society of Europe, Societe Internationale de Clıirurgie et Orthopedique et de Traumatologie (SİCOT), Minimaly lııvasive Asian Academy of Minimally lııvasive Spinal Surgery, Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) üyesiyim.

2011 Yılından itibaren meslek hayatımı Edirne Ekol Hastanesinde sürdürmekteyim. Aynı hastanenin iki yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığınıda yapmaktayım.

Hakkımda

Prof. Dr. Erol YALNIZ
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

Çalışma Saatleri

Pzt - Cuma 8.30 am - 06.00 pmCmts: 08.30 am - 1.00 pmPazar: Kapalı

İletişim

Tel: 90 (284) 236 10 10Özel Ekol Hastanesi, Edirne,,TRYön Tarifi